O diamantech

Diamant je nejobdivovanější, nejstarší a nejtvrdší známý přírodní nerost oplývající fenomenálními fyzikálními a chemickými vlastnostmi. Základním stavebním prvkem je uhlík, součást všeho živého na zemi, který díky extrémním teplotám a tlaku zkrystalizoval a vytvořil tento vzácný kámen.  Mimo jiné, má diamant také nejvyšší index lomivosti světla, tudíž nejrychleji světlo rozkládá na jednotlivé paprsky barevného spektra, které vytvářejí jeho brilanci - ohnivost. Diamanty najdeme v různých barvách (od čirých, přes žluté, růžové, červené, modré, po černé) a velikostech.

Hodnota diamantu se kromě jejich váhy (karátů) určuje dle několika dalších parametrů jako čistota, barva a brus, tzv 4C.

V naší nabídce můžete najít jak menší diamanty vhodné pro výrobu špeků, tak i investiční diamanty o váze od 1 ct výše a fancy barevné  diamanty, které jsou také velmi zajímavou investicí.

Výhody diamantové investice

  • stálý nárůst ceny
  • ochrana úspor a zajímavé zhodnocení finančních prostředků
  • diamanty nepodléhají výkyvům ekonomiky, rizikům finančních trhů případně devalvaci měn, v době krizí naopak výrazně posiluje jejich význam a hodnota
  • diamanty jsou celosvětově uznávaná komodita
  • vybroušené diamanty jsou volně obchodovatelné po celém světě
  • diamanty jsou velice diskrétní a neregistrovanou komoditou
  • maximální koncentrace majetku, ekvivalent hodnoty 1 mil. Kč v diamantech váží pouze okolo 0,5 gramu. (ryzí zlato v této hodnotě cca 1,3 kg)
  • symbol prosperity, krásy a bohatsví
  • unikátní fyzikální vlastnosti
  • diamantový šperk - nadčasový dar

Vývoj diamantového trhu:

Vývoj cen diamantu je seriózně sledován více než sto let. V posledních letech je diamantový trh charakterizován růstem cen prakticky ve všech kvalitativních kategoriích diamantů nad 1ct. Na začátku a v průběhu roku 2008, s příchodem ekonomické krize, byl nárůst cen velice strmý. U některých kategorií přesáhl přesáhl 50% p.a.. Na začátku roku 2009 došlo k poklesu kupní síly a s tím související poptávky na klíčovém trhu, v USA (zde končí obvykle až 65 procent světové produkce diamantů ), následovala cenová redukce kvalitnějších kamenů v rozmezí cca 5 - 15 %.

Odezva diamantového průmyslu na pokles poptávky:

Pokles poptávky se projevil tím, že těžařské společnosti omezily těžbu a prodejci suroviny omezili nabídku. Jedna z největších společností zabývající se diamantovým obchodem - DTC (Diamonds Trading Company) snížila množství prodávané suroviny na Sights řádově o desítky procent. Ruská těžební společnost Alrosa dodávala surové diamanty pouze do státních rezerv. Ruská vláda tím této společnosti pomohla překonat toto méně příznivé období.

Současnost:

Od roku 2010 začíná cena surových diamantů opět stoupat, oživil se také trh s broušenými diamanty nad 1ct. Ačkoli na základě zvyšující se poptávky vzrostla i aktivita dodavatelů suroviny a diamantových brusíren, paradoxně je však, v některých případech, velice problematické získat na trhu diamant požadovaných parametrů, tato situace je způsobena výrazným zvýšením poptávky na asijských trzích.

Vývoj:

Trh s diamanty zažívá fázi oživení. Vývoj celosvětové finanční a ekonomické situace bude i nadále určující pro poptávku po nich. Přetrvávající obavy z vývoje na finančních trzích a ze stability světových měn budou u investorů vyvolávat potřebu diverzifikovat svá aktiva a využívat komodity, které zhodnotí vložené prostředky bez rizika devalvace. Vzhledem k těmto skutečnostem se můžeme dívat na vývoj trhu s diamanty velmi optimisticky.

TOPlist
NAVRCHOLU.cz